Naturalny i piękny wygląd TOKSYNA BOTULINOWA
(BOTOKS)

TOKSYNA BOTULINOWA (BOTOX)

Toksyna botulinowa to preparat, który wpływa na rozluźnienie mięśnia w miejscu podania.
Jest to mocno działająca naturalna toksyna powodująca blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje ona tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Toksyna botulinowa aplikowana jest za pomocą strzykawki zakończonej cieniutką igłą w kilka miejsc na twarzy bądź innym dedykowanym miejscu. Pełny efekt widoczny jest po 14 dniach od wykonania zabiegu. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej

WSKAZANIA DO ZABIEGU TOKSYNĄ BOTULINOWĄ

Wskazaniami do zabiegu toksyną botulinową są:

  • nadmierna potliwość,
  • zmarszczki na twarzy

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU TOKSYNĄ BOTULINOWĄ

Zabiegi toksyną botulinową są bezpieczne dla pacjentów, jednak tak jak w przypadku każdego innego zabiegu medycznego, istnieją pewne określone przeciwwskazania do ich wykonywania. Są to:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • opryszczka,
  • przeziębienie

TRWAŁOŚĆ I EFEKTY

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu aplikacji. Jednakże pełny efekt leczniczy jest widoczny dopiero po około 10-14 dniach. Rezultat po zabiegu utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy.

Jeśli preparat jest użyty na obszarze twarzy to po określonym czasie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg można powtórzyć. Podczas czasu kiedy toksyna działa w organizmie zmarszczki ulegają spłyceniu.
Jest to rezultat dodatkowego działania preparatu. Jeżeli wykonujesz zabieg w celu ograniczenia nadmiernej potliwości, możesz spodziewać się efektów w postaci znacznego ograniczenia wydzielania potu, a co za tym idzie suchych pach, dłoni czy stóp.

PO ZAKOŃCZENIU ZABIEGU

Do osiągnięcia pełnego efektu zazwyczaj potrzebny jest 1 zabieg. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej można powtarzać co 6 – 8 miesięcy. Odległość między zabiegami nie mogą być krótsze niż 3 miesiące.

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej nie wyłącza Cię z codziennych aktywności. Istotne, aby w dniu zabiegu nie wykonywać wysiłkowych ćwiczeń, Należy zaprzestać również wizyt w saunie czy na solarium w dniu wykonania zabiegu i na 2 dni po.